Handvävd Matta Arkiio Persisk Lorestan Qoltoq 130x255
6 175 kr

Persisk Lorestan Qoltoq 130x255
6 175 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Qoltoq Mörkblå/Röd 130x255 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Lorestan
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 40-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Lorestan
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 40-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751555 |
| Bredd | 130 cm |
| Längd | 255 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Handvävd matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 15 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 130x255 cm |
| EAN-nr | 7350115054621 |


