Persisk Matta Arkiio Anbaran Kelim 145x279
5 995 kr

Anbaran Kelim 145x279
5 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Kelim Flerfärgad 145x279 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Anbaran
- Varp: Garn
- Lugg: Ull
- Ålder: 10-20
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Anbaran
- Varp: Garn
- Lugg: Ull
- Ålder: 10-20
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 752142 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 145 cm |
| Längd | 279 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 8 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 279x145 cm |
| EAN-nr | 7350115054010 |


