Persisk Matta Arkiio Bakhtiar 152x287
17 745 kr

Bakhtiar 152x287
17 745 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Röd/Creme 152x287 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bakhtiar
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bakhtiar
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751794 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 152 cm |
| Längd | 287 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 14 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 287x152 cm |
| EAN-nr | 7350115050890 |


