Persisk Matta Arkiio Bakhtiar 200x320
20 745 kr

Bakhtiar 200x320
20 745 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Röd/Mörkblå 200x320 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bakhtiar
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bakhtiar
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751810 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 200 cm |
| Längd | 320 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 14 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 320x200 cm |
| EAN-nr | 735011506301 |


