Persisk Matta Arkiio Bakhtiar 205x305
10 685 kr

Bakhtiar 205x305
10 685 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Röd/Creme 205x305 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bakhtiar
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bakhtiar
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751969 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 205 cm |
| Längd | 305 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 13 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 305x205 cm |
| EAN-nr | 7350115052405 |


