Persisk Matta Arkiio Bakhtiar Exklusiv 115x272
5 055 kr

Bakhtiar Exklusiv 115x272
5 055 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Exklusiv, handknuten persisk matta från Arkiio. Mörkblå/Röd 115x272 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Forntida antikvitet
- Ursprung: Iran, Bakhtiar
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Forntida antikvitet
- Ursprung: Iran, Bakhtiar
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751564 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 115 cm |
| Längd | 272 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 14 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 272x115 cm |
| EAN-nr | 7350115050852 |


