Persisk Matta Arkiio Beluch 120x270
11 095 kr

Beluch 120x270
11 095 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Röd 120x270 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Beluch
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Beluch
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751720 |
| Färg | Röd |
| Bredd | 120 cm |
| Längd | 270 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 12 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 270x120 cm |
| EAN-nr | 735011506547 |


