Persisk Matta Arkiio Beluch Röd 97x207
5 419 kr

Beluch Röd 97x207
5 419 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Beluch Röd/Svart 97x207 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Khorasan
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 10-30 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Khorasan
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 10-30 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751220 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 97 cm |
| Längd | 207 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 12 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 207x97 cm |
| EAN-nr | 735011507346 |


