Persisk Matta Arkiio Bidjar Kelim 112x245
3 345 kr

Bidjar Kelim 112x245
3 345 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Kelim Flerfärgad 112x245 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bidjar
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 20-40
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bidjar
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 20-40
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751916 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 112 cm |
| Längd | 245 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 6 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 245x112 cm |
| EAN-nr | 7350115051934 |


