Persisk Matta Arkiio Bidjar Kelim 132x276
4 409 kr

Bidjar Kelim 132x276
4 409 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Kelim Mörkblå/Röd 132x276 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bidjar
- Varp: Garn
- Lugg: Ull
- Ålder: 30-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bidjar
- Varp: Garn
- Lugg: Ull
- Ålder: 30-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 752011 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 132 cm |
| Längd | 276 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 7 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 276x132 cm |
| EAN-nr | 7350115052795 |


