Persisk Matta Arkiio Bidjar Kelim 132x281
4 385 kr

Bidjar Kelim 132x281
4 385 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Kelim Mörkblå/Röd 132x281 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bidjar
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 30-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bidjar
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 30-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751953 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 132 cm |
| Längd | 281 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 7 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 281x132 cm |
| EAN-nr | 7350115052290 |


