Persisk Matta Arkiio Bidjar Kelim 146x282
10 995 kr

Bidjar Kelim 146x282
10 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Kelim Mörkblå/Röd 146x282 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bidjar
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Bidjar
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 752005 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 146 cm |
| Längd | 282 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 7 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 282x146 cm |
| EAN-nr | 7350115052733 |


