Persisk Matta Arkiio Hamadan 150x321
10 245 kr

Hamadan 150x321
10 245 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Röd/Creme 150x321 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Hamedan, Hosseinabad
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Hamedan, Hosseinabad
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751543 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 150 cm |
| Längd | 321 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 15 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 321x150 cm |
| EAN-nr | 735011509920 |


