Persisk Matta Arkiio Hamadan 160x303
8 689 kr

Hamadan 160x303
8 689 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Mörkröd/Röd 160x303 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Hamadan, Nahavand
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Hamadan, Nahavand
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751611 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 160 cm |
| Längd | 303 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 15 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 303x160 cm |
| EAN-nr | 7350115054867 |


