Persisk Matta Arkiio Hamadan Flerfärgad 212x315
7 785 kr

Hamadan Flerfärgad 212x315
7 785 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Flerfärgad 212x315 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Hamadan
- Knuttäthet: 160000
- Ålder: 30-50 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Hamadan
- Knuttäthet: 160000
- Ålder: 30-50 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751113 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 212 cm |
| Längd | 315 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 11 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 315x212 cm |
| EAN-nr | 735011505182 |


