Persisk Matta Arkiio Hashtrud Kelim 135x296
3 595 kr

Hashtrud Kelim 135x296
3 595 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Kelim Flerfärgad 135x296 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Azerbajdzjan, Hashtrud
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 20-40
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Azerbajdzjan, Hashtrud
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 20-40
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751938 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 135 cm |
| Längd | 296 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 6 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 296x135 cm |
| EAN-nr | 7350115052146 |

