Persisk Matta Arkiio Kashmar 250x347
14 175 kr

Kashmar 250x347
14 175 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Röd/Mörkblå 250x347 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Kashmar
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Kashmar
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751541 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 250 cm |
| Längd | 347 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 15 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 347x250 cm |
| EAN-nr | 7350115050838 |





