Persisk Matta Arkiio Kelim Ull Ardebil 85x291
8 085 kr

Kelim Ull Ardebil 85x291
8 085 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Kelim Ull Flerfärgad 85x291 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Broderade stycken från i Azerbajdzjan
- Ursprung: Iran, Ardebil
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Derrisull och örtfärgämne
- Broderade stycken från i Azerbajdzjan
- Ursprung: Iran, Ardebil
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751030 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 85 cm |
| Längd | 291 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 8 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 291x85 cm |
| EAN-nr | 735011504659 |


