Persisk Matta Arkiio Kurdistan 144x342
6 399 kr

Kurdistan 144x342
6 399 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Mörkblå/Röd 144x342 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Kurdistan
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-40
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Kurdistan
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-40
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751968 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 144 cm |
| Längd | 342 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 15 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 342x144 cm |
| EAN-nr | 7350115052399 |


