Persisk Matta Arkiio Kurdistan 152x350
6 709 kr

Kurdistan 152x350
6 709 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Svart/Röd 152x350 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Kurdistan
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Kurdistan
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751700 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 152 cm |
| Längd | 350 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 15 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 350x152 cm |
| EAN-nr | 7350115055598 |


