Persisk Matta Arkiio Qom 113x289
14 495 kr

Qom 113x289
14 495 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Röd/Creme 113x289 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Qom, Moshkabad
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Ull
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Qom, Moshkabad
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Ull
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751680 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 113 cm |
| Längd | 289 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 15 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 289x113 cm |
| EAN-nr | 7350115055581 |


