Persisk Matta Arkiio Quchan 81x180
8 845 kr

Quchan 81x180
8 845 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Koppar/Grön 81x180 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Quchan
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 30-50 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Quchan
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 30-50 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751775 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 81 cm |
| Längd | 180 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 12 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 180x81 cm |
| EAN-nr | 735011506400 |


