Persisk Matta Arkiio Sanandaj Exklusiv 122x301
15 095 kr

Sanandaj Exklusiv 122x301
15 095 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Exklusiv, handknuten persisk matta från Arkiio. Mörkblå/Röd 122x301 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Sanandaj
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 40-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Sanandaj
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 40-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751623 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 122 cm |
| Längd | 301 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 14 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 301x122 cm |
| EAN-nr | 7350115054904 |

