Persisk Matta Arkiio Senneh Exklusiv Dubbelvävd 125x169
7 895 kr

Senneh Exklusiv Dubbelvävd 125x169
7 895 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Exklusiv, handknuten dubbelvävd persisk matta från Arkiio. Röd/Blå 125x169 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Forntida antikvitet
- Ursprung: Iran, Senneh
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50
- Derrisull och örtfärgämne
- Forntida antikvitet
- Ursprung: Iran, Senneh
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751474 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 125 cm |
| Längd | 169 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 12 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 169x125 cm |
| EAN-nr | 7350115050241 |


