Persisk Matta Arkiio Shiraz 107x209
1 599 kr
845 krSpara 47 %Kampanj

Shiraz 107x209
845 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Creme/Brun 107x209 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Shiraz
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 15-20
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Shiraz
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 15-20
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751097 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 107 cm |
| Längd | 209 cm |
| Material | Ull |
| Typ | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Form | Rektangulär |
| Höjd | 9 mm |
| Mått | 209x107 cm |
| EAN-nr | 735011506585 |


