Persisk Matta Arkiio Shiraz 112x153
8 485 kr

Shiraz 112x153
8 485 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Creme/Röd 112x153 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Vävd av Shiraz nomader
- Ursprung: Iran, Shiraz
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 30-50
- Derrisull och örtfärgämne
- Vävd av Shiraz nomader
- Ursprung: Iran, Shiraz
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 30-50
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751101 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 112 cm |
| Längd | 153 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 12 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 153x112 cm |
| EAN-nr | 735011506622 |





