Persisk Matta Arkiio Shiraz 75x115
3 245 kr

Shiraz 75x115
3 245 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Flerfärgad 75x115 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Shiraz
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 0-20
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Shiraz
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 0-20
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751190 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 75 cm |
| Längd | 115 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 12 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 115x75 cm |
| EAN-nr | 735011507599 |


