Persisk Matta Arkiio Tabriz 195x293
10 029 kr

Tabriz 195x293
10 029 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Röd/Mörkblå 195x293 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Originalfärg och karta
- Ursprung: Iran, Tabriz
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40
- Derrisull och örtfärgämne
- Originalfärg och karta
- Ursprung: Iran, Tabriz
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751518 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 195 cm |
| Längd | 293 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 9 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 293x195 cm |
| EAN-nr | 7350115050609 |


