Persisk Matta Arkiio Tabriz Patina 194x227
21 845 kr

Tabriz Patina 194x227
21 845 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk patinamatta från Arkiio. Röd/Grön 194x227 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Tabriz
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Tabriz
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751902 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 194 cm |
| Längd | 227 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 10 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 227x194 cm |
| EAN-nr | 7350115056908 |


