Persisk Matta Arkiio Tabriz Patina 290x390
13 195 kr

Tabriz Patina 290x390
13 195 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk patinamatta från Arkiio. Mörkblå/Röd 290x390 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Tabriz
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Tabriz
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751987 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 290 cm |
| Längd | 390 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 14 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 390x290 cm |
| EAN-nr | 7350115052573 |


