Persisk Matta Arkiio Turkaman 297x322
23 095 kr

Turkaman 297x322
23 095 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Röd/Svart 297x322 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Turkaman
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 20-30 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Turkaman
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 20-30 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 752232 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 297 cm |
| Längd | 322 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 13 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 322x297 cm |
| EAN-nr | 7350115056953 |


