Persisk Matta Arkiio Tuyserkan 169x313
10 239 kr

Tuyserkan 169x313
10 239 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Röd/Mörkblå 169x313 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Tuyserkan
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Tuyserkan
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751705 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 169 cm |
| Längd | 313 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 15 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 313x169 cm |
| EAN-nr | 7350115055925 |


