Persisk Matta Arkiio Varni Sanandaj Kelim 164x249
14 245 kr

Varni Sanandaj Kelim 164x249
14 245 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Varni Kelim Röd/Creme 164x249 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Sanandaj
- Varp: Garn
- Lugg: Ull
- Ålder: 30-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Sanandaj
- Varp: Garn
- Lugg: Ull
- Ålder: 30-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 752202 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 164 cm |
| Längd | 249 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 8 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 249x164 cm |
| EAN-nr | 7350115057059 |


