Persisk Matta Arkiio Zanjan/Enjelas 138x214
15 245 kr

Zanjan/Enjelas 138x214
15 245 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Brun/Blå 138x214 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Zanjan, Enjelas
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 40-60
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Zanjan, Enjelas
- Knuttäthet: 160000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 40-60
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751647 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 138 cm |
| Längd | 214 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 13 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 214x138 cm |
| EAN-nr | 7350115056083 |


