Persisk Matta KM Carpets Teheran MedallionSvart, 160x230 cm
3 025 kr

Teheran Medallion
Svart, 160x230 cm
3 025 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Teheran, en lyxig premiummatta med orientaliskt mönster och viskoslook. Tvättbar i maskin på 40 grader. Då mattan är tillverkad i 100% polyester så tål den vatten till skillnad mot viskosmattor. Den har ett riktigt fint lyster och finns i flertal storlekar och längder för att lätt kunna passa in såväl som en välkomnande hallmatta eller en vacker matta vid matsalsbordet.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Teheran, en lyxig premiummatta med orientaliskt mönster och viskoslook. Tvättbar i maskin på 40 grader. Då mattan är tillverkad i 100% polyester så tål den vatten till skillnad mot viskosmattor. Den har ett riktigt fint lyster och finns i flertal storlekar och längder för att lätt kunna passa in såväl som en välkomnande hallmatta eller en vacker matta vid matsalsbordet.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Art.Nr. | 22006 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 160 cm |
| Längd | 230 cm |
| Material | Polyester |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Serie | Teheran |
| Mått | 160x230 cm |
| Tjocklek | 1 cm |
| Form | Rektangulär |
| EAN-nr | 7340205322006 |



