Persisk Nålmatta Arkiio Ardebil Kelim Exklusiv 112x182
8 469 kr

Ardebil Kelim Exklusiv 112x182
8 469 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Exklusiv, handknuten persisk nålmatta från Arkiio. Kelim Flerfärgad 112x182 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Ardebil
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 15-25 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Ardebil
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 15-25 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751283 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 112 cm |
| Längd | 182 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 8 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 182x112 cm |
| EAN-nr | 735011508053 |


