Persisk Nålmatta Arkiio Ardebil Kelim Exklusiv 117x195
10 845 kr

Ardebil Kelim Exklusiv 117x195
10 845 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Exklusiv, handknuten persisk nålmatta från Arkiio. Kelim Röd/Creme 117x195 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Ardebil
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 5-15 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Ardebil
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 5-15 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751266 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 117 cm |
| Längd | 195 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 8 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 195x117 cm |
| EAN-nr | 735011508091 |


