Persisk Nålmatta Arkiio Quchan Kelim Exklusiv 110x196
2 145 kr

Quchan Kelim Exklusiv 110x196
2 145 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Exklusiv, handknuten persisk nålmatta från Arkiio. Kelim Flerfärgad 110x196 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Vävd av Azerbajdzjan nomader
- Ursprung: Iran, Quchan
- Varp: Ull
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 10-20 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Vävd av Azerbajdzjan nomader
- Ursprung: Iran, Quchan
- Varp: Ull
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 10-20 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751241 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 110 cm |
| Längd | 196 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 8 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 196x110 cm |
| EAN-nr | 735011508039 |




