Torkrulle Katrin Plus S 1-pack
89 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Katrin Plus Coreless har vårt mest allsidiga sortiment. Just för att möta de högst ställda kraven på offentliga storkök och inom sjukvården. Här kan Katrin erbjuda dig precis den produkt som är bäst för just din verksamhet.
Varumärke
KatrinBeskrivning
Katrin Plus Coreless har vårt mest allsidiga sortiment. Just för att möta de högst ställda kraven på offentliga storkök och inom sjukvården. Här kan Katrin erbjuda dig precis den produkt som är bäst för just din verksamhet.
Egenskaper
- 1-lagers
- Godkända för direktkontakt med mat
- Certifiering: Svanen - Uppfyller: ISO 9001, ISO 14001
- Färg: Vit
- Pappersvikt: 25 g/m²
- Längd per rulle: 110 m
- Ark: 110 000 x 205 mm
- Diameter: 130 mm
- 1-lagers
- Godkända för direktkontakt med mat
- Certifiering: Svanen - Uppfyller: ISO 9001, ISO 14001
- Färg: Vit
- Pappersvikt: 25 g/m²
- Längd per rulle: 110 m
- Ark: 110 000 x 205 mm
- Diameter: 130 mm
Egenskaper
| Varumärke | Katrin |
| Art.Nr. | 3000004910 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 130 mm |
| Höjd | 205 mm |
| Längd | 130 mm |
| Vikt | 0,57 kg |
| Serie | Plus |
| Produkttyp | Torkrulle |
| Tillverkarens Art.Nr. | 475218 |
| EAN-nr | 7316970475216 |
