Laminatbänksskiva Wilsonart T006-RO Tectonica
1 625 kr
1 299 krSpara 20 %Kampanj
KantlistKantlist till laminatbänksskiva Wilsonart Tectonica
95 kr/frp
T006-RO Tectonica
1 299 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Laminatbänkskiva som passar utmärkt för kök, tvättstuga eller som arbetsbänk. Underhållsfritt och klarar ett tufft köksliv med både vatten, spill och en annan törn. Skivan är värmetålig och stryktålig men skydda alltid skivan med värmeunderlägg och skärbräda när ni skär. Kantlist i matchande dekor finns att köpa separat som tillval.
Varumärke
WilsonartBeskrivning
Laminatbänkskiva som passar utmärkt för kök, tvättstuga eller som arbetsbänk. Underhållsfritt och klarar ett tufft köksliv med både vatten, spill och en annan törn. Skivan är värmetålig och stryktålig men skydda alltid skivan med värmeunderlägg och skärbräda när ni skär. Kantlist i matchande dekor finns att köpa separat som tillval.
Laminatet slutar en liten bit innan skivan för att man ska kunna rensåga och fästa kantlister.
Egenskaper
| Varumärke | Wilsonart |
| Art.Nr. | 61040006 |
| Färg | Grå |
| Bredd | 610 mm |
| Utförande | T006-RO Tectonica |
| Längd | 3000 mm |
| Material | Laminatbelagd spånskiva |
| Tjocklek | 28 mm |
| Vikt | 34 kg |
| EAN-nr | 5025194369684 |
