Diskho Blanco Pleon 8 Silgranit InFinoVit
10 495 kr
7 496 krSpara 29 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Vit
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Blanco Subline 320 F Silgranit InFino är en stilren diskho för planlimning med InFino-avlopp och bottenventil. Den smala kanten ger ett modernt utseende i köket.
Varumärke
BlancoBeskrivning
Blanco Subline 320 F Silgranit InFino är en stilren diskho för planlimning med InFino-avlopp och bottenventil. Den smala kanten ger ett modernt utseende i köket.
Blancos keramiska diskhoar tillverkas av naturliga råvaror och med ett traditionellt hantverk. Tack vare den exklusiva tillverkningsprocessen har alla Blanko keramik en mycket hård, stark yta som är anmärkningsvärd för att vara resistent mot repor, skärning och påverkan.
Det keramiska materialet är extremt värmebeständigt, däremot ska man undvika att exponera materialet för hög värme under en längre tid, detta genom att undvika att placera varma grytor och kastruller direkt i diskhon. Keramiken är resistent mot direkt solljus och inga färgförändringar uppstår då materialet är ljustålig. Detta innebär att materialet kan vara i nära anslutning till fönster utan att några missfärgningar uppstår.
Det keramiska materialet är extremt värmebeständigt, däremot ska man undvika att exponera materialet för hög värme under en längre tid, detta genom att undvika att placera varma grytor och kastruller direkt i diskhon. Keramiken är resistent mot direkt solljus och inga färgförändringar uppstår då materialet är ljustålig. Detta innebär att materialet kan vara i nära anslutning till fönster utan att några missfärgningar uppstår.
Egenskaper
| Varumärke | Blanco |
| Art.Nr. | 523047 |
| Färg | Vit |
| Modell | Centrerad |
| Montering | Infällnad |
| Bredd | 700 mm |
| Djup | 510 mm |
| Hål för Blandare | Ja |
| Diskho | Enkel |
| Material | Silgranit PuraDur |
| Minsta skåpsbredd | 800 mm |
| Vändbar | Nej |
| Serie | Pleon |
| Låddjup | 220 mm |
| Produkttyp | Diskho |
| EAN-nr | 4020684672252 |

