Diskho Franke Rapid RPX 621 Rostfritt Stål
Kontakta oss på 010-140 01 00 för pris eller besök oss i någon av våra visningsbutiker för att köpa den här produkten.
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Diskbänken Rapid, RPX 621 är gjord av tåligt rostfritt stål. Den blanka ytan klarar enkelt av att utsätta den för värme, syra eller färgstarka livsmedel. Hörnen är perfekt rundade så den är lätt att rengöra och därför mycket hygienisk.
Varumärke
FrankeBeskrivning
Diskbänken Rapid, RPX 621 är gjord av tåligt rostfritt stål. Den blanka ytan klarar enkelt av att utsätta den för värme, syra eller färgstarka livsmedel. Hörnen är perfekt rundade så den är lätt att rengöra och därför mycket hygienisk.
Med två stora hoar och en rejäl avrinningsyta passar den som lagar mycket mat.
Avställningsytan är 38 cm bred och har lätt upphöjda räfflor där vattnet smidigt rinner mellan ner till diskhon.
Diskhon har designat bräddavlopp och är även vändbar.
Vattenlås, ventilset och bräddavlopp ingår.
Yttermått: 1000 mm x 500 mm (B x D)
Låda: 340x400 x 190 2st
Avställningsytan är 38 cm bred och har lätt upphöjda räfflor där vattnet smidigt rinner mellan ner till diskhon.
Diskhon har designat bräddavlopp och är även vändbar.
Vattenlås, ventilset och bräddavlopp ingår.
Yttermått: 1000 mm x 500 mm (B x D)
Låda: 340x400 x 190 2st
Egenskaper
| Varumärke | Franke |
| Art.Nr. | 101.0596.432 |
| Färg | Rostfri |
| Bredd | 1000 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Djup | 500 mm |
| Diskho | Enkel |
| Material | Rostfritt stål |
| Minsta skåpsbredd | 800 mm |
| Vändbar | Ja |
| Serie | Rapid |
| Produkttyp | Diskho |
| Vikt | 8 kg |

