Diskho Lavabo Kubus 180 Soft
fr.4 209 kr
fr.2 819 krFrån 30 %Kampanj64 tim kvar!
Välj variant

Kubus 180 Soft
2 819 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Diskho Lavabo Kubus 180 Soft är en modern fyrkantig diskho från Lavabo. Kubus Soft har invändiga runda hörn som följer diskhons kan vilket ger ett harmoniskt utseende.
Varumärke
LavaboBeskrivning
Diskho Lavabo Kubus 180 Soft är en modern fyrkantig diskho från Lavabo. Kubus Soft har invändiga runda hörn som följer diskhons kan vilket ger ett harmoniskt utseende.
Rundningen i hörnen gör också att det är lättare att göra hon ren. Kuvertbotten i diskhon gör att vattnet lättare rinner ut i avloppet.
Kubus 180 Soft har en tjocklek på 1,2 mm vilket gör diskbänken otroligt stabil, så den kan nedfällas, planlimmas eller underlimmas. Den finns att köpa i flera färger och utföranden. De medföljande monteringsklämmorna gör att diskhon kan monteras på olika sätt. Korgventil och monteringsklämmor medföljer.
Komplettera med en matchande köksblandare och vattenlås.
OBS! PVD står för Physical Vapour Deposition och är en tryckapplicerad ytbehandling som ger en slitstark yta.
Rengöring
För att rengöra så torka produkten med en mjuk och ren trasa efter användning. Rengöringsmedel eller tvålvatten kan användas, dock så ska skrubbmedel inte användas.
Kubus 180 Soft har en tjocklek på 1,2 mm vilket gör diskbänken otroligt stabil, så den kan nedfällas, planlimmas eller underlimmas. Den finns att köpa i flera färger och utföranden. De medföljande monteringsklämmorna gör att diskhon kan monteras på olika sätt. Korgventil och monteringsklämmor medföljer.
Komplettera med en matchande köksblandare och vattenlås.
OBS! PVD står för Physical Vapour Deposition och är en tryckapplicerad ytbehandling som ger en slitstark yta.
Rengöring
För att rengöra så torka produkten med en mjuk och ren trasa efter användning. Rengöringsmedel eller tvålvatten kan användas, dock så ska skrubbmedel inte användas.
Egenskaper
| Varumärke | Lavabo |
| Art.Nr. | 10000DKL |
| Färg | Brunerad Mässing, Dark Bronze, Koppar, Massiv Mässing, Mässing, Rostfri, Sand, Shadow |
| Modell | Centrerad |
| Montering | Infällnad/Planlimning/Underlimning |
| Bredd | 220 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Serie | Kubus |
| Typ | Diskho |
| Längd | 440 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Låddjup | 145 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Diskho | Enkel |
| Material | Mässing, Rostfritt stål, Rostfritt stål, PVD |
| Yta | Borstad, Polerad, PVD |
| Vattenlås | Ja |
| Höjd | 140, 145 mm |
| Minsta skåpsbredd | 300 mm |
