Diskho Lavabo Kubus 180 SoftFärg: Brunerad Mässing, Yta: Polerad
15 839 kr
11 089 krSpara 30 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Brunerad Mässing

Kubus 180 Soft
Färg: Brunerad Mässing, Yta: Polerad
11 089 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Diskho Lavabo Kubus 180 Soft är en modern fyrkantig diskho från Lavabo. Kubus Soft har invändiga runda hörn som följer diskhons kan vilket ger ett harmoniskt utseende.
Varumärke
LavaboBeskrivning
Diskho Lavabo Kubus 180 Soft är en modern fyrkantig diskho från Lavabo. Kubus Soft har invändiga runda hörn som följer diskhons kan vilket ger ett harmoniskt utseende.
Rundningen i hörnen gör också att det är lättare att göra hon ren. Kuvertbotten i diskhon gör att vattnet lättare rinner ut i avloppet.
Kubus 180 Soft har en tjocklek på 1,2 mm vilket gör diskbänken otroligt stabil, så den kan nedfällas, planlimmas eller underlimmas. Den finns att köpa i flera färger och utföranden. De medföljande monteringsklämmorna gör att diskhon kan monteras på olika sätt. Korgventil och monteringsklämmor medföljer.
Komplettera med en matchande köksblandare och vattenlås.
OBS! PVD står för Physical Vapour Deposition och är en tryckapplicerad ytbehandling som ger en slitstark yta.
Rengöring
För att rengöra så torka produkten med en mjuk och ren trasa efter användning. Rengöringsmedel eller tvålvatten kan användas, dock så ska skrubbmedel inte användas.
Kubus 180 Soft har en tjocklek på 1,2 mm vilket gör diskbänken otroligt stabil, så den kan nedfällas, planlimmas eller underlimmas. Den finns att köpa i flera färger och utföranden. De medföljande monteringsklämmorna gör att diskhon kan monteras på olika sätt. Korgventil och monteringsklämmor medföljer.
Komplettera med en matchande köksblandare och vattenlås.
OBS! PVD står för Physical Vapour Deposition och är en tryckapplicerad ytbehandling som ger en slitstark yta.
Rengöring
För att rengöra så torka produkten med en mjuk och ren trasa efter användning. Rengöringsmedel eller tvålvatten kan användas, dock så ska skrubbmedel inte användas.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Lavabo |
| Art.Nr. | 10000MBR |
| Färg | Brunerad Mässing |
| Modell | Centrerad |
| Montering | Infällnad/Planlimning/Underlimning |
| Bredd | 220 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Diskho | Enkel |
| Material | Mässing |
| Yta | Polerad |
| Vattenlås | Ja |
| Höjd | 140 mm |
| Minsta skåpsbredd | 300 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Serie | Kubus |
| Typ | Diskho |
| Längd | 440 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Låddjup | 145 mm |
| EAN-nr | 5711402801601 |
