Diskho Nordic Tech Edge 80 K X NickelKoppar
Rek. pris 15 045 kr
9 390 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Koppar

Edge 80 K X Nickel
Koppar
9 390 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Diskho Nordic Tech Edge 80 K X Nickel är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med borstad yta och kryssknäckt botten. Disklådan har en låg mellanvägg och kan användas som två vaskar såväl som en stor, vilket gör det enkelt att blötlägga ugnsplåtar eller grillgaller. Den levereras med vattenlås, korgventil och bräddavloppsanslutning. Edge 80 K X Nickel har en invändig radie på 5 mm och kan installeras på alla förekommande sätt som inbyggnad, undermontering, underlimning, planlimning och isvetsning.
Varumärke
Nordic TechBeskrivning
Diskho Nordic Tech Edge 80 K X Nickel är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med borstad yta och kryssknäckt botten. Disklådan har en låg mellanvägg och kan användas som två vaskar såväl som en stor, vilket gör det enkelt att blötlägga ugnsplåtar eller grillgaller. Den levereras med vattenlås, korgventil och bräddavloppsanslutning. Edge 80 K X Nickel har en invändig radie på 5 mm och kan installeras på alla förekommande sätt som inbyggnad, undermontering, underlimning, planlimning och isvetsning.
Edge är en modern serie disklådor med raka linjer och skarpa hörn. Snygg kombination av funktion och design.
Mått
- Yttermått: 745x440 mm
- Innermått: 340/340x400 mm
- Djup: 160 mm
- Invändig hörnradie: 5 mm
- Utvändig hörnradie: 10 mm
- Materialtjocklek: 1,2 mm
Mått
- Yttermått: 745x440 mm
- Innermått: 340/340x400 mm
- Djup: 160 mm
- Invändig hörnradie: 5 mm
- Utvändig hörnradie: 10 mm
- Materialtjocklek: 1,2 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordic Tech |
| Art.Nr. | EDGE 80KX NIC KOPPAR |
| Färg | Koppar |
| Modell | Centrerad |
| Montering | Infällnad/Isvetsning/Planlimning/Underlimning/Undermontering |
| Bredd | 745 mm |
| Djup | 440 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Minsta skåpsbredd | 800 mm |
| Vändbar | Nej |
| Låddjup | 160 mm |
| Tjocklek | 1,2 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Diskho | Dubbel |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | Edge |
| Typ | Diskho |
| EAN-nr | 7350026784716 |


