Diskho Nordic Tech Titan 230 BX Rostfri Stål Diskhoar Kök Tvättstuga
Rek. pris 4 295 kr
2 955 kr
2 792 krSänkt pris!Spara 163 kr

Titan 230 BX Rostfri Stål Diskhoar Kök Tvättstuga
2 792 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Nordic Tech Titan 230 BX är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta och blandarhål. Passar till skåp med minsta bredd 300 mm. Titan 230 BX levereras komplett med vattenlås, korgventil och bräddavloppsanslutning. Titan har en invändig radie på 20 mm och kan installeras på alla förekommande sätt som inbyggnad, undermontering, underlimning och planlimning.
Varumärke
Nordic TechBeskrivning
Nordic Tech Titan 230 BX är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta och blandarhål. Passar till skåp med minsta bredd 300 mm. Titan 230 BX levereras komplett med vattenlås, korgventil och bräddavloppsanslutning. Titan har en invändig radie på 20 mm och kan installeras på alla förekommande sätt som inbyggnad, undermontering, underlimning och planlimning.
Mått:
Yttermått: 270x500 mm
Innermått: 230x400 mm
Djup: 160 mm
Invändig hörnradie: 20 mm
Materialtjocklek: 1,2 mm
Fördelar: Diskho Nordic Tech Titan 230 BX Rostfri Stål Diskhoar Kök Tvättstuga
- Tillverkad i kraftigt rostfritt stål
- Flexibel montering med flera alternativ
- Levereras komplett med vattenlås och korgventil
Yttermått: 270x500 mm
Innermått: 230x400 mm
Djup: 160 mm
Invändig hörnradie: 20 mm
Materialtjocklek: 1,2 mm
Fördelar: Diskho Nordic Tech Titan 230 BX Rostfri Stål Diskhoar Kök Tvättstuga
- Tillverkad i kraftigt rostfritt stål
- Flexibel montering med flera alternativ
- Levereras komplett med vattenlås och korgventil
Dokument
Recensioner
Per FVerifierad köpare
för 4 år sedanBra service, pris och leverans. Vid frågor om inpassning och fästen var Nordic Tech mkt hjälpsamma.
+ Liten ho för trångt utrymme i underskåp
- Intuitiva monteringsanvisningar på den tillhörande bräddavloppsdelen. Saknade text och bilderna var inte tillräckligt bra för att vara begripliga
Egenskaper
| Varumärke | Nordic Tech |
| Art.Nr. | Titan230BX |
| Färg | Rostfri |
| Modell | Centrerad |
| Montering | Infällnad/Planlimning/Underlimning/Undermontering |
| Bredd | 270 mm |
| Hål för Blandare | Ja |
| Djup | 500 mm |
| Diskho | Enkel |
| Material | Rostfritt stål |
| Minsta skåpsbredd | 400 mm |
| Vändbar | Nej |
| Serie | Titan |
| Låddjup | 160 mm |
| Tjocklek | 12 mm |
| Produkttyp | Diskho |
| EAN-nr | 7350026784082 |


