Diskho Nordic Tech Titan 53 K X Nickel
fr.6 172 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Titan 53 K X Nickel
6 172 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Diskho Titan 53 K X Nickel från Nordic Tech är en praktisk premiumlåda som har en borstad yta och en kryssknäckt botten. Denna eleganta diskho har en låg mellanvägg som gör att den kan användas som en större disklåda för t.ex. plåtar och grillgaller. Den levereras med vattenlås, korgventil och bräddavloppsanslutning.
Varumärke
Nordic TechBeskrivning
Diskho Titan 53 K X Nickel från Nordic Tech är en praktisk premiumlåda som har en borstad yta och en kryssknäckt botten. Denna eleganta diskho har en låg mellanvägg som gör att den kan användas som en större disklåda för t.ex. plåtar och grillgaller. Den levereras med vattenlås, korgventil och bräddavloppsanslutning.
Övrigt
- Yttermått: 578x440 mm
- Innermått: 330/200x400 mm
- Djup: 160 mm
- Invändig hörnradie: 20 mm
- Utvändig hörnradie: 10 mm
- Materialtjocklek: 1,2 mm
- Yttermått: 578x440 mm
- Innermått: 330/200x400 mm
- Djup: 160 mm
- Invändig hörnradie: 20 mm
- Utvändig hörnradie: 10 mm
- Materialtjocklek: 1,2 mm
Dokument
Recensioner
KjellVerifierad köpare
för 2 år sedanLådan i sig var det inget fel på, men hakarna som låser mot en 28mm bänkskiva är för korta. De måste modifieras med en rejäl tång för att "dra". Dessutom måste hålet vara perfekt i storlek. Inte för litet då får inte hakarna plats, inte för stort då täcker inte plåtkanten. Svårjobbat för en amatör även om det går.
+ Mycket bra avlopp med ett vattenlås som tar liten plats i skåpet.
- Se ovan.
Egenskaper
| Varumärke | Nordic Tech |
| Färg | Brons, Champagne, Rostfri, Svart |
| Modell | Stor låda till höger, Stor låda till vänster |
| Montering | Infällnad/Isvetsning/Planlimning/Underlimning/Undermontering |
| Bredd | 578 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Djup | 440 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Diskho | Dubbel |
| Material | Rostfritt stål |
| Minsta skåpsbredd | 600 mm |
| Vändbar | Nej |
| Serie | Titan |
| Låddjup | 160 mm |
| Tjocklek | 1,2 mm |
| Produkttyp | Diskho |

