Diskho Strand Stainless STRAND ST-800DHBP
6 155 kr

STRAND ST-800DHBP
6 155 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Strands ljuddämpade disklådor är tillverkade av tjock 1,2 mm stålplåt - kraftigare än de flesta andra disklådor på marknaden - vilket gör dem mindre känsliga för bucklor. De är också fulldämpade, vilket innebär att ett ljuddämpande lager pålagts på baksidan tillsammans med en speciell ljuddämpande färg. Till skillnad från pressade vaskar med tunn plåt och vid radie så är våra disklådor handgjorda med snäv radie, vilket gör lådan rymligare. Vi utnyttjar skåpsbredden maximalt.
Varumärke
Strand StainlessBeskrivning
Strands ljuddämpade disklådor är tillverkade av tjock 1,2 mm stålplåt - kraftigare än de flesta andra disklådor på marknaden - vilket gör dem mindre känsliga för bucklor. De är också fulldämpade, vilket innebär att ett ljuddämpande lager pålagts på baksidan tillsammans med en speciell ljuddämpande färg. Till skillnad från pressade vaskar med tunn plåt och vid radie så är våra disklådor handgjorda med snäv radie, vilket gör lådan rymligare. Vi utnyttjar skåpsbredden maximalt.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Strand Stainless |
| Art.Nr. | ST-800DHBP |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Montering | Nedfällning/Planlimning |
| Bredd | 740 mm |
| Hål för Blandare | Ja |
| Utförande | Höger |
| Diskho | Dubbel |
| Tillverkarens Art.Nr. | ST-800DHBP |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | Strand |
| Typ | Diskho |
| Vattenlås | Ja |
| Djup | 480 mm |
| Höjd | 185 mm |
| Längd | 740 mm |
| Vikt | 9,4 kg |
| RSK-nr | 8090574 |
| EAN-nr | 7350025863603 |
