Diskho Westerbergs Esox Nexus 500x400
Nyhet

Esox Nexus 500x400

Beskrivning
Esox levereras komplett med korgventil, överfyllnadsskydd, vattenlås och monteringsbeslag. Diskhon finns i flera kulörer i Nexus-kollektionen, framtagen för att harmonisera med övriga detaljer i köket och skapa en sammanhållen helhet.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till köket finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs - One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektion Nexus - allt i samma kulör
- Diskho i högkvalitativt rostfritt stål
- Kan nedfällas, planmonteras eller undermonteras
- Komplett med avloppssats
- Finns i flera kulörer och storlekar
- Max djup (mm): 450
- Max bredd (mm): 550
Rengöring
Rengör diskhon efter varje användning och torka den torr. Detta motverkar kalkbeläggningar och andra svåra fläckar. Skölj bort/avlägsna syrahaltiga livsmedel (juices, vinäger etc.) så fort som möjligt och lämna inte material som kan rosta på ytan. En diskho som används kommer att repas, men för att begränsa skadorna bör du vara försiktig med köksgeråd med grov yta eller vassa kanter som kan skada ytan på diskhon, särskilt i färgade diskhoar. Använd inte rengöringsmedel och produkter som innehåller slipmedel, syror, ammoniak, aceton eller andra kemikalier. Skulle något av ovanstående hamna på produkten bör detta omedelbart tas bort för att undvika skador. Svagt syrahaltiga medel kan användas för att ta bort kalkfläckar om medlet sköljs bort noggrant direkt efteråt. Lämnas medlet kvar på ytan kan det ge bestående fläckar. Använd inte stålull eller svampar med slipande effekt. Lägg inte varma föremål mot ytan och undvik vassa föremål som kan repa ytan.
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Färg | Borstad Brons, Borstad Mässing, Borstad Rostfri, Mattsvart |
| Bredd | 500 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Djup | 400 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | Nexus |
| Produkttyp | Diskho |
| Vikt | 5,7 kg |
