Disklåda Nordic Tech Titan 53 KHX Nickel med Köksblandare Steel Mood Shadow
Rek. pris 17 955 kr
17 690 kr
14 364 krSpara 19 %Kampanj

Titan 53 KHX Nickel med Köksblandare Steel Mood Shadow
14 364 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Disklåda Nordic Tech Titan 53 KHX Nickel med Köksblandare Steel Mood D är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta för min 600 mm skåp i kombination med en stilren köksblandare från Scandtap.
Varumärke
Nordic TechBeskrivning
Disklåda Nordic Tech Titan 53 KHX Nickel med Köksblandare Steel Mood D är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta för min 600 mm skåp i kombination med en stilren köksblandare från Scandtap.
Titan 53 KHX Nickel levereras komplett med korgventil och vattenlås. Titan har en invändig radie på 20 mm och kan installeras på alla förekommande sätt som inbyggnad, undermontering, underlimning och planlimning.
Mått Diskho
- Yttermått: 578 x 440 mm
- Innermått: 200/330 x 400 mm
Köksblandare Scandtap Steel Mood är tillverkad i rostfritt stål och är en ettgreppsblandare med joystickgrepp. Med cylindriska former samt elegant och modern design så passar den in i de flesta kök. Neoperl anslutningsslang med 10 mm slät ända. Insats från Kerox. Testad och typgodkänd av SINTEF.
Mått Köksblandare
- Höjd: 344 mm
- Piputsprång: 220 mm
- Anslutning vatten: Ø10 mm
- Svängbar pip
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Mått Diskho
- Yttermått: 578 x 440 mm
- Innermått: 200/330 x 400 mm
Köksblandare Scandtap Steel Mood är tillverkad i rostfritt stål och är en ettgreppsblandare med joystickgrepp. Med cylindriska former samt elegant och modern design så passar den in i de flesta kök. Neoperl anslutningsslang med 10 mm slät ända. Insats från Kerox. Testad och typgodkänd av SINTEF.
Mått Köksblandare
- Höjd: 344 mm
- Piputsprång: 220 mm
- Anslutning vatten: Ø10 mm
- Svängbar pip
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordic Tech |
| Art.Nr. | 1299 |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Färg | Svart |
| Modell | Stor låda till höger |
| Montering | Infällnad/Planlimning/Underlimning/Undermontering |
| Bredd | 578 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Djup | 440 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Diskho | Dubbel |
| Material | Rostfritt stål |
| Minsta skåpsbredd | 600 mm |
| Vändbar | Nej |
| Serie | Titan |
| Låddjup | 160 mm |
| Tjocklek | 1,2 mm |
| Produkttyp | Diskho med Blandare |
